Evgeniya Kanaeva, životopis, zprávy, fotky!

Životopis Evgenie Kanaevy

Dětství

Zhenya matka je mistr sportu v rytmické gymnastice. Ale ve věku 6 let jí její babička dala sportům, kteří milovali krasobruslení a rytmickou gymnastiku. Mladá Eugenia nevykazovala žádné těžké schopnosti. Elena Krajeva začala trénovat Kanaevu, je to dcera současného tréninku gymnastky Vera Shtelbaums. První trenér byl zasažen touhou oddělení, aby učil nové a složité prvky. Ve sportovní škole všichni všimli, že manželka z Kanaje často trénovala, když všichni už odešli. Babička strávila hodiny čekat na svou vnučku na chodbě.
12-letá Kanaeva byla pozvána do Moskvy pro výcvik mladých gymnastů v Omsku. V jejím představení byla Amina Zaripová, tento trenér byl zodpovědný za přípravu juniorů. Později byla dívka pozvána na cvičení na olympijské škole. Zhenya začala zlepšovat své výsledky díky tomu, že vedle ní byla v Moskvě Vera Stelbaumsová.
V roce 2003 hrála Kanaeva v Japonsku na Gazpromu v šampionátu klubu v kategorii mladých a vyhrál. Gymnastka reprezentovala Rusko spolu s Alinou Kabaevou a Irinou Chashchinou.Současně ji všimla Irina Vinerová, hlavní trenér ruského národního týmu pro rytmickou gymnastiku. Dívka byla pozvána do základny členů ruského národního týmu, do výcvikového střediska Novogorsk. Jak říká Wiener, to byl obrat v životě sportovce.

Mladý talent

"Kabeva také jednou začala trénovat mezi hvězdami a Zhenya měla štěstí, že v centru Novogorsku pracoval trenér Vera Shtelbaums a měla štěstí, že jsme se rozhodli poslat Kanayevu tam a ukázala se jako talentovaná a zručná miluje gymnastiku, "říká Wiener.

Začátek sportovní kariéry

Zhenya Kanaeva vylezla na pódium není snadné. To je způsobeno skutečností, že v Rusku je spousta talentovaných gymnastů. Po vybojování medailí Kabaeva a Chashchina v olympijských hrách v roce 2004 se Olga Kapranová a Vera Sesina začaly zvedat na vrchol. Stali se vedoucími rytmické gymnastiky v zemi. Kabaeva pokračoval ve hře, takže Kanaeva neměla místo v ruském národním týmu. Ale dívka pokračovala v práci a v roce 2007 se jí podařilo dostat štěstí. V létě pak bylo známo složení týmu pro mistrovství Evropy - to jsou Sesina, Kapranová a Kabáva. Ale Alina dostala vážné zranění a nemohla jít.Byla nalezena náhrada tváří v tvář Kanaevě, gymnastovi byla svěřena páska.
Eugenia se na okamžik objevila na koberci, ale nenechala své fanoušky a trenéry. Získala zlato ve finále, mluvila se stuhou a vyhrál v týmové soutěži. V několika měsících gymnast přinesl zlato na mistrovství světa v týmové soutěži.

Olympijská sezóna

Čtyři programy olympiády v roce 2008 (stuha, skokové lano, obruč, kluby) byly poměrně složité a hudebně přemýšlely. Projevy odhalují individualitu. Program s páskou byl vyroben pro klavírní verzi "Moskevských nocí". Pak Kanaeva vystoupila ve stínu Kapranova a Cecina, stejně jako současná mistryně světa Ani Bessonová. Ale v polovině jara byla dívka schopna získat absolutní přednost v etapách Grand Prix a Světových pohárů. Kanaeva se stala absolutním šampiónem Ruska.

Flexibilní a plastové

A na mistrovství Evropy, dívka již opustila rezervu a byla v ruském týmu. Zhenya obejde Kapranova a Bessonova, vyhrál titul evropského šampiona. Dokonce i tehdy byl gymnast považován za hlavního uchazeče o účast na olympijských hrách.A tak se stalo, že na olympijských hrách v Pekingu dívka reprezentovala zemi spolu s Kapranovou.
Stojí za zmínku, že Zhenya Kanaeva se stala nejmladší mezi finalisty v soutěžích rytmické gymnastiky na hrách. Mimochodem, udělala nejmenší chyby. Jako výsledek, atlet vyhrál olympijské hry.
A v roce 2012 se na olympijských hrách v Londýně stal Evgenia Kanaeva dvojnásobným šampiónem.

Držitel záznamu

V roce 2009, kdy byly zavedeny nová pravidla, se styl gymnasta změnil. Dívka na začátku sezóny byla vyděšená únavou a zraněním. Ale pokračovala série vítězství v absolutním nadřazenosti. V několika finálech s jednotlivými programy byla nižší než Anna Bessonova nebo Vera Cecina. Pak na mistrovství Evropy, které se konalo v Baku, Zhenya získala zlato ve všech druzích programů. Poté vyhrál 9 zlatých medailí na Universiade a World Games. Pro šikovný výsledek na Universiade získala dívka titul "Hrdina her". Na podzim téhož roku získala Kanaeva možnost získat titul mistra světa. Když získala kvalifikaci s prvními výsledky v programech, získala čtyři zlaté medaile. Ona také získala medaili v týmu spolu s Daria Dmitrijevou, Daria Kondakovou a Olgou Kapranovou.Na začátku soutěže již na jednom mistrovství světa získala 5 zlatých medailí a Kanaeva v roce 1992 opakovala rekord Oksany Kostiny. Po vystoupení získala gymnastka šestou medaili, čímž rekord v jediném šampionátu překonal.
Evgenia Kanaeva na videu
Na mistrovství světa v roce 2011 Evgenia zopakovala svůj úspěch a opět získala 6 z 6 nejvyšších ocenění v osobních disciplínách. Takže podle výsledků soutěže se Kanaeva stala v jejím sportu sedmnáctým mistrem světa.

Osobní život Evgenie Kanaevy

Zheninův úspěch jí nejen přinesl lásku fanoušků, ale také pokračoval v tradici školy v Omsku, aby připravil skvělé sportovce. Sportovní komentátor a bývalý gymnast Lyaysan Utiischeva uvedl, že Kanaeva, to je Kabaeva a Chaschina společně. Ale Zhenya nemá ráda srovnání. V rozhovorech často mluví o budoucnosti, říká, že žije teprve dnes, a vítězství ji jen motivuje k dosažení ještě lepších výsledků. Tréneri říkají, že sportovec žije podle principu "buď on je nebo je ztracen, nebo ne," a to je to, co ji činí vystupovat od ostatních gymnastů. Vítězství a porážka pro Eugenia slouží jako lekce.
Evgenia Kanaeva vždycky poslouchá své trenéry, ale zároveň vždy vyjadřuje svůj názor při přípravě programů. Ona neustále učí, ne bez potěšení, nové prvky, stejně jako zkoušet nové styly. A hlavní věc v gymnastice pro sportovce není skóre vůbec, ale reakce publika. Současní trenéři říkají, že Kanaeva sama bude vynikající trenér.
Eugene v malé vlasti
Nyní studuje na sibiřské Státní univerzitě tělesné kultury a sportu. Po skončení sportovní kariéry se Zhenya chce naučit kreslit a hrát na klavír. Navíc sní o výuce angličtiny a učení se o používání počítače. V roce 2009 získala jeho manželka titul "Ctihodný mistr sportu Ruska".