Sasha Cohen, biografie, zprávy, foto!

Životopis Sasha Cohena

Sasha Cohen je jasná bruslařka a jasná dívka. V životě této talentované americké ženy se objevilo mnoho z nejrůznějších vítězství, titulů a medailí. Proto právě v tomto okamžiku, kdy se tento mimořádný sportovec vydává na led, se k ní okamžitě přiblíží obrovské množství nadšených názorů.
Ale co je o této miniaturní kráse tak jedinečné? Kdy začala její sportovní kariéra a jaké momenty si zaslouží zvláštní zmínku? Dnes se pokusíme to pochopit.

Počáteční roky, dětský a rodinný krasokorčík Sasha Cohen

Sasha Cohen se narodila v malém městě Westwood (Kalifornie) 26. října 1984. Její otec, Roger Cohen, byl poměrně úspěšným právníkem z Los Angeles a obchodním poradcem. Neméně úspěšná osoba byla také matkou naší dnešní hrdinky - ukrajinské Galiny Feldmanové - která se již dlouhou dobu věnuje gymnastiku a baletu.

Krasokorčík Sasha Cohen dosáhl velkého úspěchu

Možná to byl příklad matky, která učinila Sashu Cohen poprvé za sportovní kariéru. Od dětství se naše dnešní hrdinka účastnila tříd gymnastiky, ale ve věku sedmi let se rozhodla, že najednou přechází na krasobruslení.A není ztracen! Po dlouhou dobu se střídala v různých sportovních školách, ale v jedenácté se rozhodla sportovat opravdu.
Již v dospívání se začala objevovat na různých soutěžích městského a federálního měřítka. Živé představení mladého krasokorčíka přitahovalo pozornost významných amerických trenérů k její osobě a velmi brzy naši dnešní hrdinka byla pozvána na mistrovství USA v krasokorčuli.
V roce 2000, poprvé ve své kariéře, vyrazila na led v rámci takových prestižních sportovních akcí a téměř okamžitě se stala skutečným milákem Ameriky. Konkurující s dospělými sportovci, šestnáctiletá dívka na hřišti zaznamenala takové zázraky, že se brzy stala hlavním favoritem soutěže. Nicméně, kvůli nedostatku zkušeností, Sasha Cohen nedokázal v té době vyhraje, když se zastavil jenom pár kroků od ceněné odměny.
Krasokorčík Sasha Cohen
Stříbrná medaile šampionátu otevřela cestu mladé americké postavě mladému krasokorčíkovi. Brzy se objevila na mezinárodním šampionátu mezi juniory a již v roce 2001 opět získala povolení soutěžit v mistrovství USA v krasokorčuli.
Nicméně, tentokrát se do amerického mistrovství nedostala. Důvodem bylo zranění zad. Organicky kombinuje studium v ​​oblasti výcviku, mladá krása absolvovala v roce 2002 střední školu Futures High School a po absolvování diplomu se plně soustředila na sportovní aktivity.

Další sportovní kariéra Sasha Cohen

V roce 2002 se naši dnešní hrdinka znovu objevila na mistrovství USA a nakonec získala stříbrnou medaili. Tento úspěch poskytl Sasha Cohen s lístek na olympijské hry v Salt Lake City, ve kterém mladá americká krása se umístila na čtvrtém místě. Dívka také dosáhla podobného výsledku na debutovém mistrovství světa v Japonsku, Nagano. Nicméně naše dnešní hrdinka ani neuvažovala o úspěchu dvou čtvrtin.
V roce 2003 se rozloučila se svým bývalým trenérem Johnem Nixem a začala se trénovat pod vedením Tatyany Tarasové. Spolupráce s ruským trenérem jí umožnila vybojovat několik etap Grand Prix ("Skate Canada", "Trophée Lalique") a také zajistit druhé místo v ruské soutěži - "Cup of Russia". Tyto úspěchy daly našemu dnešnímu hrdinovi místo ve finále Grand Prix, které úspěšně vyhrál.
Sasha Cohen a Todd Eldridge
Poté se v kariéře bruslaře na bronzové medaili na mistrovství USA a další čtvrté místo na mistrovství světa ve Washingtonu.
Největší kariérový úspěch Sasha Cohen dosáhl v sezóně 2003-2004. Během tohoto období získala turnaje "Skate Canada", "Skate America" ​​a "Trophée Lalique" a získala druhé místo ve finále Grand Prix. Později naše dnešní hrdinka změnila trenér a začala pracovat pod vedením amerického specialisty Robina Wagnera. Spolu s ním získala v americkém šampionátu stříbrné medaile a stala se druhým na mistrovství světa.
Navzdory všem úspěchům, už v příští sezóně, Sasha Cohen znovu obnovila spolupráci se svým bývalým mentorem Johnem Nixem. Kvůli novým bolestem v zádech, sportovec odmítl vystoupit na Grand Prix, ale později se mu podařilo vystoupit na mistrovství USA a mistrovství světa, které se konalo v Moskvě v tomto roce. Na obou soutěžích získala dívka druhé místo.
V sezóně 2005-2006 získala naše hrdinka poprvé ve své kariéře mistrovství Spojených států amerických. Následoval jasný výkon na olympijských hrách, ve kterém se Sasha opět stala druhou.

Sasha Cohenův život mimo sport

Po pohádkovém představení na olympijských hrách talentovaná americká žena oznámila, že opouští sport. Ve stejném roce se dívka začala často ve Spojených státech prezentovat různými programy a také se často objevuje v televizi. Brzy se také vyzkoušela jako model a velmi brzy byla zařazena mezi nejkrásnější atlety Ameriky.

Krasokorčík Sasha Cohen se vrátil do profesionálního sportu

Později hrála také ve filmech "The Winner", "Blade of Glory" a komedii "Bratz". Takže Sasha Cohen ukázala světu, že by mohla být "vlastní" nejen na ledě, ale i ve světě amerického kina.
Teprve v roce 2009 naše dnešní hrdinka prohlásila, že se chce opět vrátit do profesionálního sportu. Poté byla zařazena do počtu účastníků série Grand Prix ve Francii a ve Spojených státech. Ale kvůli zdravotním problémům v obou turnajích se dívka neobjevila.
V roce 2010 se zúčastnila mistrovství USA, ale nakonec získala pouze čtvrté místo.