Share
Send

Životopis Aliyy Mustafiny

Dětství

Aliya se narodila ve sportovní rodině. Její otec Farhat Mustafin získal v roce 1976 bronzovou medaili v grecko-římském zápase v Montrealu. Ale matka Eleny Kuznetsové vyučovala fyziku ve škole. Mimochodem, mladší sestra Alie Naila se také účastní gymnastiky a dosáhla hodnosti mistra sportu. Nicméně, dívka po zranění opustila sport a účastní se pouze amatérských soutěží.
V šesti letech byla Alia převezena do sportovní části. Po třídách začala dívka vyhrávat dětské soutěže po sobě, po níž následuje mládí. Celkem získala Musfina pět medailí nejvyššího ocenění ve třetích hrách studentů. Ale o trochu později se Aliya přestěhovala do tréninku kvůli nedostatku porozumění od trenéra Diny Kamalové. Se svými mladými sportovci vypukla konflikt. Později gymnast pokračoval v tréninku, ale již u Alexandera Alexandra.

Velký sport

Na podzim roku 2007 se Mustafina objevila na mezinárodním neoficiálním mistrovství světa juniorů. Tam v Yokohamě vyhrál pět stříbrných medailí najednou. V některých typech všeho a v absolutní přednosti.Dívka ztratila pouze americká Rebecca Brossová, která pětkrát vybrala zlato.

Mladý talent

Ale na Mistrovství Evropy juniorů v roce 2008 ve francouzském Clermont-Ferrandu se Aliya Mustafina spolu s Anna Dementievou, Tatyanou Nabijevou, Anastasií Novikovou a Tatyanou Solovievou stala vůdcem turnaje družstva v gymnastice. Ve všem kolem, když Aliya vzala stříbro, ztratila Tatianu Nabievu.
Další etapou v životě Alie byl ruský šampionát v roce 2009. Ve všem ženách získala Mustafinu zlatou medaili, byla před Tatianou Nabijevou a Ksenií Semenovou. Dalším zlatým gymnastou zvítězil moskevský tým, který také hrál Elena Zamolodchikova, Julia Bergerová, Anna Myzdřická, Maria Chibiskova a Elena Syrnikova. Dívka nezůstala bez medailí a v jistých typech všude kolem získala zlato, stříbro a bronz.
Vyhrála vítězství v celém okolí a pohár Ruska. Soutěže se kvalifikovaly na mistrovství světa. Atletka se jich nezúčastnila, protože jí nebylo 16 let. Ihned, pět zlatých medailí vyhrál Aliya Mustafina na Světovém gymnáziu v Dohá,vyhrál celosvětový turnaj v cvičení v podlaze, jako součást týmu a v nerovných barech a denících. Sportovci mají stříbro pro svou klenbu.

Moment vítězství

V roce 2010, po dlouhé přestávce kvůli zranění, se Aliya účastnila ve čtvrté fázi světového poháru. Gymnast ukázal druhý výsledek cvičení na nosníku a čtvrtý - na nerovných tyčích.
Následovalo Mistrovství Evropy v roce 2010, kdy Mustafina spolu s Ekaterinou Kurbatovou, Tatyanou Nabijevou, Annou Myzdrikovou a Xenií Semenovou získali zlato a stali se dvakrát stříbrnými medailisty. O trochu později se sportovec podílel na kreslení Open Cupu Japonska. S kolegy porazila gymnasty z Japonska. Celý Aliya ukázal třetí výsledek.
Poté, v šampionátu Ruska, získala Musfina celovečerní finále, před stříbrnou medailistou Xeniou Afanasyevovou. Alia cvičila na nerovných tyčích, stala se tam první, druhá se stala v klenbě a třetí na nosníku.
Aliya Mustafina na videu
Výsledky pomohly gymnastovi vstoupit do týmu pro mistrovství světa v roce 2010. Zvláště pro něj dívka komplikovala program pro sebe, studovala "2,5 šrouby Jurčenka".Jako výsledek, s prvním výsledkem se dostala do finále všech kolem a dostala se do finále 4 typů. To bylo naposledy v roce 1997 Svetlana Khorkina. Ve finále získala Alia zlato. Mimochodem, ruský gymnast, který se stal mistrem světa v osobním všem kolem, naposledy v roce 2003 byla stejná Svetlana Khorkina. Navíc byla třikrát Mustafina druhá v jistých druzích všestranných - nerovných barů, trezoru a podlahového cvičení. Na rovnováze padl atlet, a proto vypadl z boje. Mistrovství světa debutantů Aliya Mustafina získalo největší počet medailí v šampionátu, Rusko pak obsadilo druhé místo v týmu. V roce 2011 začala Aliya s projevem na scéně Světového poháru. Všude kolem vzala stříbro.

Trauma

V dubnu 2011 Aliya uškodila nohu v mistrovství Evropy. Po klenbě přistála špatně. Platforma opustila dívku v rukou trenéra. Poté byla gymnasta nucena vystoupit ze soutěže. Lékaři diagnostikovaní - prasknutí křížových vazů levého kolena. Sportovce byla provozována. Během rehabilitačního období bez Aliyy se konalo mistrovství světa. A Mustafina začala trénovat za tři měsíce.

Olympijské hry v roce 2012

Během příprav na letní olympijské hry se Mustafina zúčastnila mistrovství Evropy, šampionátu a poháru Ruska. Sportovec také hrál na olympijských hrách v Londýně. Ve finále byla v národním týmu v mistrovství družstev a v jednotlivých soutěžích. Spolu se svými ruskými kolegymi sebrala stříbrnou akci. Kromě toho Alia vzala bronz do každého jednotlivce. Mimochodem, dívka neudělala "2,5 šroubů Jurčenka", kvůli které byla zraněna. Na nerovných tyčích získal Mustafina zlato. V novém století se jedná o první ruské zlato na olympijských hrách v tomto sportu.