Emil Svendsen, životopis, zprávy, fotografie!

Životopis Emil Svendsen

Emil Svendsen je proslulý norský biathletec, který dokázal dosáhnout v jeho sportu působivé výšky. Už ve věku dvaceti osmi let se náš dnešní hrdina stal jedenáctým mistrem světa a majitelem čtyř olympijských zlatých medailí. Navíc osobní sbírka vynikajícího sportovce má světový pohár a některé další prestižní ocenění. Proto je mluvit o Emile Svendsen neuvěřitelně zajímavé. Koneckonců, příběh jeho života je příběh o vítězství.

Emil Svendsen je dětství a rodina

Emil Hegle Svendsen se narodil 12. července 1985 v norském městě Trondheim. Stejně jako někteří jiní známí biathlete, náš dnešní hrdina začal svou kariéru v profesionálním sportu s lyžováním. Nicméně později jeden z trenérů Emil také doporučil chlapovi, aby si vzal pušku. Od té doby se Emil Hegle Svendsen začal věnovat biatlonu.

Biathlete Emil Svendsen zářil na olympijských hrách v Soči

První kroky Emil Svendsen ve sportu

Mladý Norský začal svou kariéru ve velkém sportu v sezóně 2003/2004.Během tohoto období zvítězil dnešní hrdina mistrovství světa ve věku mladých, získal zlaté medaile ve francouzském městě Haute Marienne. O něco později, na stejném sportovním fóru, se Emil Svendsen také zúčastnil týmového relé, ve kterém získal své druhé zlato s jinými norskými biatlonisty.
V následující sezoně se Emilovi všechno ukázalo jako o nic méně úspěšné. Na mistrovství světa juniorů ve finském Rovaniemi Norsko hrálo ve dvou disciplínách najednou - lyžařský závod a lyžařské relé. V důsledku toho jako profesionální lyžař získal bronzovou medaili v závodě 10 km freestyle a poté se vyšplhal na druhý stupeň stupně vítězů po týmu.
Interview Svendsen, biatlon s Gubernívem
Ve stejném roce znovu začal působit jako biathletec Emil Svendsen. V této sezoně na mistrovství světa v Kontiolahti se dnešní hrdina podařilo získat stříbro v pronásledování a pak s důvěrou vyhrát sprintu a individuální start. Po tomto úspěchu se Emil nikdy nevrátil na lyžování a soustředil svou pozornost na biatlon.

Emil Svendsen ve velkém biatlonu

V sezoně 2005/2006 se náš dnešní hrdina poprvé objevil v "dospělé" skupině. V různých fázích Světového poháru se talentovaný norský sportovec podařilo stát se celkovým pátým v celkovém pořadí. Výsledkem je, že již ve stejném roce dostal Emil Svendsen volání do norského národního družstva, jehož součástí se mohl zúčastnit první olympiády. Norský však nezískal žádné vážné ocenění. Ale šesté místo v masovém startu může být stále jistě nazýváno osobní vítězství mladého biathleteru.
Jeho první medaile na úrovni dospělých, norský sportovec vyhrál o rok později. V sezóně 2006/2007 se dnešnímu hrdinu podařilo vyhrát dva bronzy a jedno stříbro na mistrovství světa. Kromě toho se jako součást norského národního týmu také objevil biathletec na mistrovství světa v italském Antholze, kde skončil na pátém místě v závodu pro výkon a sedmý v šprintech. Nejdůležitějším úspěchem tohoto roku však byla bronzová medaile Světového poháru. Toto ocenění bylo pro něj prvním na mistrovství světa v kategorii pro dospělé.
"Kolem biatlonu" 3 vydání (Emil Hegle Svendsen)
První vítězství přišla k "střelci" trochu pozdě. V prosinci 2007 získal Emil Svendsen svůj první individuální závod na Světovém poháru ve slovinské Pokljuce. O tři měsíce později, když mluvil na mistrovství světa v Ostersund ve Švédsku, získal norský další dvě zlaté ceny (v individuálním závodě a masovém startu). Právě v tomto okamžiku se o tomto mladém sportovci hovořil jako o nejjasnějších dvouletých dobytčích dobách, stejně jako o hodnom dědici velkého krajana Ola Einara Bjorndalena.
K ospravedlnění důvěry, kterou v něm udělal, začal mladík téměř okamžitě. Emil získal několik medailí na různých mistrovstvích světa a také v roce 2010 dal první olympijskou medaili do své osobní prasátko. Stalo se to v kanadském Vancouveru. V rámci těchto olympijských her se Emil Svendsen poprvé stal deset kilometrů v šprinte. Nicméně o několik dní později se mu podařilo stát se olympijským šampionem v individuálním závodě o 20 km. Následně v rámci stejné Vancouverské olympiády vyhrál náš dnešní hrdina další zlato. Po tomto vítězství padlo na skandinávského sportovce jeden po druhém.

Emil Svendsen má tucet zlatých medailí

Celkově na počátku roku 2014 získal Emil Svendsen na mistrovstvích světa jedenáct zlatých medailí a čtyři sady olympijských zlatých medailí. V rámci zimních her v Soči získaly Norové dvě medaile.

Emil Svendsen dnes

V současné době se Emil Svendsen připravuje na další závody a sny o nových jasných vítězstvích. V současné době je norský biathletec jedním ze čtyř sportovců v celé historii zimních sportů, kteří získali více než deset zlatých medailí na mistrovství světa v biatlonu. Navíc náš dnešní hrdina je jedním ze dvou sportovců, kteří se podařilo dosáhnout vítězství ve všech disciplínách Mistrovství světa v biatlonu.

Osobní život Emil Svendsen a další zajímavé epizody

V běžném životě je Emil Svendsen obyčejným chlápkem. Rád chodí na párty, někdy se dopustí alkoholu a vyznává svou lásku k krásným dívkám. Jedním z nejoblíbenějších sportovců je Maria Sharapova.
Co se týče nejvíce zvědavých epizod z norského života nesportů, v tomto ohledu nelze ignorovat epizodu, která nastala během závodů žen v biatlonu v ruském Khanty-Mansiysku.V tento den - 19. března 2013 - Norský sportovec nečekaně pro všechny vzlétl kalhoty a prokázal své mužství předáním děvčatům a divákům. Jak se ukázalo později, další sportovci se později připojili k představení. Emil sám nazýval jeho jednání obyčejnou excentricitou.