Send
Share
Send

Životopis Galiny Kulakové

Galina Kulakova - velký sovětský lyžař, který získal vítězství na olympiádách, mistrovstvích světa, národních mistrovstvích a dalších různých soutěžích. Byla ohromena svou technikou, vytrvalostí a vůlí vyhrát. Kulakov opustil sport ve čtyřiceti letech.

Galina Kulakova je dětství a rodina

Místo narození Galiny Kulakova je vesnice Logachi, která se nachází v blízkosti města Votkinsk. V současnosti tato obec neexistuje, byla zaplavena během výstavby vodní elektrárny Votkinsk. Z tohoto důvodu byla rodina nucena přestěhovat se do obce Stepanovo z téže čtvrti. Kulakova byla vychovávána v rodině, kde vyrostlo devět dětí. Otec, učitel, zemřel v přední části. Od raného věku začala dívka pomáhat po domě, později šla do státní farmy jako dělnice a ve věku patnácti se stala domem. V sedmnácti už byla mléka a každý den v pět hodin ráno musela dojit osmnáct krav.

Lyžařka Galina Kulaková se stala legendou sovětských sportů

Jako školačka dívka šla lyžovat, což ve skutečnosti sestávalo ze dvou desek. V pátém ročníku získala skutečné lyže.Škola byla ve vzdálenosti tří kilometrů, tato cesta Gálii překonala dvakrát denně.

První vítězství lyžaře Galiny Kulakové

Kulakova pracovala v lyžařské sekci, dobře lyžovala, účastnila se soutěží, nicméně bez velkého úspěchu. Zvratný bod nastala v roce 1964, kdy na žádost její sestry Eleny šla do soutěže namísto ní a obsadila druhé místo. Po těchto výsledcích byl Galya vybrán k účasti na regionálních soutěžích. Tam, pozor na ni trenér Petr Naimušin, byl zasažen lyžařem se silným útěkem. Galina se přestěhovala do Votkinsk, kde pracovala jako lukostřelec v továrně a každodenní cvičení lyžování pod vedením Naimušina. O rok později vyhrála Kulakova první místo v soutěžích v Smolensku, vyhrál závod o pět a deset kilometrů.
V roce 1968 se v Grenoblu mohl talentovaný sportovec stát i olympijským vítězem. Ještě nezkušená, ona, pět set metrů před cílovou částí, se nesetkala s sestupem a odletla z dráhy. Neměla tři vteřiny, aby vyhrál. A přesto lyžař neopustil bez medaile z první olympiády. Vrátila se domů a přinesla dvě medaile.

V roce 1968 získala první olympijskou medaili Galina Kulakova

Galina měla pocit, že postrádá nejen zkušenosti, ale i technologii. Chápala její nedostatky a začala tvrdě pracovat, aby je odstranila. Brzy se její lyžařská dráha stala bezvadnou.

Galina Kulaková - šampión: zdravotní problémy a velký úspěch

Při přípravě na mistrovství světa v roce 1970 získal Kulakova vítězství ve všech závodech. Ona byla již viděna budoucím olympijským vítězem, ale problémy se staly, atlet skončil v nemocnici. Tam byla vzata přímo z trati. Galina měla operaci, po níž se opět musel naučit chodit.
Nikdo si ani neuvědomil, že Kulakov bude schopen stát na lyžích. Nejenže se vrátila k aktivnímu tréninku, ale také v roce 1972 získala v Sapporu každou olympijskou zlatou medaili.
V roce 1974, na mistrovství světa ve Falunu, se lyžař stal vítězem v relé av obou závodech. Na olympijských hrách v roce 1976 přicházel atlet, jako by to bylo první číslo. Nicméně, změny způsobily onemocnění, Galina zachytila ​​chlad. Před začátkem upustila nos, a proto antidopingová komise našla ve svém těle zakázanou drogu. Kulakov byl zbaven bronzové medaile.
V roce 1979, ve věku třicet sedm, sovětský lyžař vyhrál Světový pohár. Očekávalo se, že na příštích olympijských hrách by Kulakova mohla vykázat vysoké výsledky, ale nezvyšovala se na pátém místě. Náš tým ztratil v závodním závodě a přišel o tým z NDR.

Dnes žije Galina Kulakova sama v provincii

Ve věku 40 let se Galina Alekseevna rozhodla opustit tento sport. Kariéru ukončila v roce 1982.

Osobní život Galiny Kulakovy

Kulakova studovala na Iževské pedagogické škole, kterou absolvovala v roce 1962. Vystudovala také Vysokou školu tělesné výchovy v Prokopyevsku. Galina Alekseevna získala vysokoškolské vzdělání na Ústavu tělesné výchovy Čajkovského.
Dva roky po skončení své sportovní kariéry získal Kulakova stříbrnou olympijskou objednávku z rukou Juan Antona Samarancha. Stejně tak byly zásluhy lyžaře před světovými sporty.
Kulakova opakovaně nabídla, aby se přestěhovala do Moskvy, ale vždy odmítla. Podle ní lyžaři potřebují žít tam, kde je sníh, navíc se považuje za vesničana. Vícenásobný šampión nyní žije v obci Italmas, nedaleko Izhevska. K dispozici je také její dům-muzeum. Byl předložen atletovi v den šedesátých narozenin.V muzeu si vezme lidi, ukazuje ceny a poháry.

Galina Kulakova je v současné době

V roce 2000, během All-Russian Ball of Olympians, bylo příjmení Galiny Kulakovy pojmenováno mezi legendami národního sportu.
Galina Kulaková se provdala za svého prvního trenéra Pyotra Naimušina. Rozvedli se na konci sedmdesátých let. Nyní žije Kulakov sám. Nepovažuje se za šťastnou osobu. Podle sportovce je její štěstí, že má mnoho přátel.