Životopis Antonina Shipulin

Dětství Antonem Shipulinem

Anton Shipulin se narodil ve městě Tyumen. Vzhledem k tomu, že jeho rodiče, Alla Abushaevna a Vladimír Ivanovič Shipulin, byli odborníky na lyžařský výcvik, to předurčilo povolání malého Antonína. On, stejně jako její starší sestra Nastya, se už od raného věku věnuje sportu.

Anton a Nastya Shipulina

Nejprve pod přísným vedením svého otce vstoupil do lyžařského závodu, ale jakmile uviděl pušku u Nasty, který se zabýval biatlonem, "onemocněl" tímto sportem. Rodiče podporovali touhy svého syna a v roce 2002 ho uspořádali v Chanty-Mansijsku, aby trenul Michailovi Novikovovi. Právě v té době spolupracoval s proslulou biathletem Svetlana Sleptsovou. Takže u 15letého Antona začala cesta k velkému biatlonu pod vedením zkušeného trenéra.

Anton Shipulin lyžování od dětství

V roce 2004 Anton absolvoval vysokou školu číslo 49 v Tyumenu. Nastal čas myslet na budoucnost. A tady se jeho starší sestra stala jeho vodítkem. Anton se přísně ve svých stopách přihlásil do právního ústavu ministerstva vnitra Ruska v jeho rodném městě a rozhodl se pojistit, protože v té době nebyly jasné vyhlídky na jeho budoucnost.

Anton Shipulin vystudoval Právnický institut v Tyumenu Ministerstva vnitra

Nebylo mu uděleno žádné výjimky ze studií, pro které později Anton opakovaně řekl "velkým díkům" učitelům. Nechť studium nebylo snadné, musel jsem přepracovat přednášky v noci po vyčerpávajícím tréninku, ale teď je vážně "zakotven" v judikatuře.

Profesní kariéra

Když se Anton začal vážně angažovat v biatlonu, už nebylo možné pokračovat v tom, co miloval ve svém rodném Tyumenu. Proto vykonával a vycvičil pro Chanty-Mansijsk, odkud se vrátil do Tyumenu jen kvůli studiu na ústavu.
Jeden čas na juniorských soutěžích byla věnována pozornost známému odborníkovi Vladimirovi Putrovovi, který v roce 2006 pozval Antona, aby se přestěhoval do Jekatěrinburgu, kde dnes žije. Jeho jméno a jméno jsou zpět do Tyumenu, nabízejí "zlaté hory", ale Anton se rozhodně rozhodl propojit svou budoucnost s Jekatěrinburkem.

První sportovní úspěch biathletek Anton Shipulin

Anton vyhrál své první velké vítězství v relayu na Světovém šampionátu juniorů 2006. Pak přišly vítězství v jednotlivých závodech.Mistrovství Evropy v roce 2007 a mistrovství světa v roce 2008 ukázaly světový biatlon, že se objevil mimořádný ruský sportovec, který v tomto věku v těchto letech neměl žádnou roli, vyhrávat jednu disciplínu za druhou.
Pro sezónu 2008-2009 se již připravoval na mužský národní tým Ruska. Dne 10. ledna 2009 Anton debutoval na mistrovství světa v Oberhofu. V důsledku toho získal 72. místo ve sprintu, takové nízké výsledky byly způsobeny nejen katarální chorobou, která utrpěla krátce před začátkem, ale také proto, že mladý muž nebyl během výcviku schopen se zotavit z těžkých břemen.
Jak strávit dovolenou Shipulin, Malyshko a Legkov.
Letošní sezóna olympijských her 2009-2010 Shipulin strávila velice sebejistě, především kvůli střelbě, kde se stal nejlepším týmovým ostřelovačem. Pouze 0,1 sekundy mu nedovolil dostat se na první v životě na pódiu etapy Světového poháru. Ale stabilita a odhodlání mu umožnily, aby se v olympijském týmu konal pevně.

Shipulin na olympijských hrách ve Vancouveru

První olympiáda pro Anton není příliš úspěšná. Jeho debutní olympijský závod byl šprint, který se konal 14. února 2010. Uzavřel top třicet a za dva minuty 10 vteřin zaostal za nově zlikvidovaným olympijským šampiónem Francouzem Vincentem Zhem a udělal jen jednu chybu ve stojící poloze na střelnici.
O dva dny později se Antonovi v rozmezí 12,5 kilometrů podařilo získat deset pozic, až skončilo 20. místo, a tak vyhrál vítězi Swede Bjorn Ferryho téměř dvě minuty. O dva dny později sama závod na dvacet kilometrů nepřinesla Shipulinovi příliš optimismus. Tři chyby v próze v první poloze a bezvadné střelby na ostatních třech neumožnily Antonovi, aby vystoupil na třicáté šesté místo.
21. února v masovém startu na patnáct kilometrů úspěšný konečně přišel na ruského sportovce, ale bohužel, ne Antonovi. Byl za Evgeny Ustyugovem, který se stal prvním olympijským vítězem, o minutu a dvacet devět vteřin. Výsledkem je pouze dvacáté druhé místo. Ale trenéři nadále věřili v Shipulina a mladý Shipulina, který neměl zkušenosti s turnaji, byl na obušku.
Anton Shipulin - výběr fotografií fanoušků
Den 26. února 2010, kdy proběhlo přehlídka mužů, se Antonovi stalo nezapomenutelným. Běžel ve druhé etapě a udělal vše, co je v jeho silách - bezchybně vystřelil na dvě odpalovací linky a předal obušku Maxovi Chudovovi, zaostal za norským vedoucím závodem Tarja Be za 40 sekund.V důsledku toho získal ruský biatlonový tým olympijský bronz, který získal stříbrnou medaili Rakouska za 0,2 sekundy a 38,8 sekundy je oddělil od olympijského zlata. Výsledkem je ještě první olympijské hry pro Shipulin - bronzová medaile a medaile od ruského prezidenta "Za služby pro vlasti".

Rodina Anton Shipulin

Anton má dvě sestry a s Anyou jsou dvojčata. Do lyžování se také angažovala až do věku čtrnácti let, ale její rodiče se rozhodli, že je dost natolik, aby ji utrpěla, protože pro tento sport nevykazovala žádnou zvláštní horlivost. Anna získala dva stupně, má silnou rodinu, dítě. Vždy je blízko svým rodičům, což je pro Antona a Nastya nedostatečné. Nastya je také v pořádku v jeho osobním životě, takže sestry "v tomto ohledu" překonaly "Antona". Ale je pro ně upřímně šťastný a šíleně zamilovaný do svých synovců.
Starší sestrou je Anastasia Kuzmina, olympijský šampion biatlonů v roce 2010, několikanásobný mistr světa a vítěz Světového poháru. Dnes zastupuje Slovensko. Toto "politické" rozhodnutí nebylo pro ni snadné, protože její rodiče byli proti tomu. Ale Anton podporoval svou sestru v tom smyslu, že se musí rozhodnout osobně.Nyní Anastasia, která je biathletem z první desítky, považuje její rozhodnutí za správné. Na všech biatlonových soutěžích se můžete často setkat s bratrem a sestrou Shipulin, kteří se navzájem podporují ve všem.

Osobní život Antona Shipinuna

Před dvěma lety Anton odpověděl na otázku o svém osobním životě velmi stručně, že měl na prvním místě sport a zatím se o nic jiného nezajímal. Ale v roce 2013, jak sám přiznal v rozhovoru s novináři v Jekatěrinburgu, měl přítelkyni, kterou se seznámil náhodou. Ona sama pochází z Tyumenu a v současné době žije v Jekatěrinburgu. Neřekl nic o svém osobním životě, protože jeho princip života říká, že člověk by měl mít osobní prostor. Nepochopil obzvlášť ty fanoušky, kteří po dlouhé dny obtěžují sportovce s telefonními hovory, i když by nevadilo mluvit s "přiměřenými" fanoušky v sociálních sítích.

Anton Shipulin nechce mluvit o svém osobním životě, ale říká, že má přítelkyni

Zbývají jen dva měsíce až do zimních olympijských her v Soči. Všichni domácí sportovní fanoušci spojují zvláštní naděje s biatlonem, protože tato disciplína vždy přináší oceněné medaile ruskému národnímu týmu na olympijských hrách.Zvláštní naději přikládají Antonu Shipulinovi, jednomu z vůdců týmu mužů v biatlonu.