Nejrychlejší muž na světě

Člověk vždy chtěl vyzkoušet svou sílu. Snaží se dosáhnout nejvyšších výsledků. A to se týká nejen podnikání, ale doslova všechno. Stalo se to se sportem. A kdo je proti poznání hranic fyzických schopností, které jsou dány přírodou?

1 km běžná osoba běží za 7,5-8 minut

Nejrychlejší sportovci v historii

Jednou z nejzajímavějších otázek je, kdo je nejrychlejší člověk na světě a jak rychle běží. Klasická prohlídka na 100 metrů. Tato vzdálenost umožňuje zjistit maximální možnosti běhu.

Donald Lippinkot, USA

První závodník na stometrovém závodě byl Američan Donald Lippincote. Překonal vzdálenost na olympijských hrách ve Stockholmu v roce 1912. Jeho čas byl 10,6 sekund.

Donald Lippinkot (centrum). 1912 olympiáda

Jesse Owens, Spojené státy

V roce 1936 na XI. Letních olympijských hrách, které se konaly v Berlíně, byl zaznamenán rekord na sto metrů, který nemohl být poražen až do roku 1984.

Legendární sportovec Jesse Owens

Výsledkem 10,2 sekundy patřil černý sportovec - americký Jesse Owens. Celkově získal v Berlíně 4 zlaté medaile a stal se nejvýznačnějším sportovcem.

Fuhrer sleduje sportovní soutěže. 1936

Jeho úspěchy velmi zarmucovaly nacisty, ale nemohly nic dělat. Byl to nejlepší.

Ocenění černého sportovce

Usain Bolt, Jamajka

Dnes má jamajský atlet nazvaný Usain Bolt nevyslovený název nejrychlejšího člověka na světě. Atlet je tříčlenný šampión olympijských her, více než jednou se stal mistrem světa, navíc je současným držitelem světového rekordu ve třech disciplínách šprintů.

Usain Bolt je nejrychlejší jamajský sportovec

Ve finále mistrovství světa, který se konal na konci léta 2009, Usain dosáhl neuvěřitelného výsledku na závodě na 100 metrů. Běžel na rekordní 9,58 sekundy. Mimochodem, na stejném šampionátu, ale o několik dní později, se objevil nový rekord na dvě stě stopy. Usain ho převzal za 19,19 sekundy.
Získal sportovní vůdce av olympijském týmu své země se účastnil relé 4x100. A v této soutěži se objevil nový ukazatel - 37,10 sekund (to jsou olympijské hry v Pekingu). Takové ohromující výsledky přinesly běžec slavnou přezdívku "blesk".

Atlet dostal přezdívku "Lightning" (narozený blesk Bolt)

Mimochodem, maximální rychlost sportovce byla 37,578 kilometrů za hodinu nebo asi 10,5 metrů za sekundu.
Usain Bolt se narodil 21. března 1986 v Triloni na Jamajce. Již ve věku 15 let se mladý sportovec stal známým nejen doma. Vyhrál mezinárodní turnaj v Kingstonu. Usain získal zlatou medaili a dvě stříbrné.

Zaznamená výsledek Usain Bolt

O dva roky později, běžec zlepšil výkon ve vzdálenosti 200 metrů. Sprinter v juniorském závodě vykázal 19,93 sekundy. Takže byl prvním juniorem, který dokázal za méně než 20 sekund běžet dál.
Již v roce 2008 bylo sto metrů Usainu dáno za pouhých 9,76 sekundy. A byl to druhý oficiální výsledek. Vedení mělo v té době svého krajana Asafa Powell. Šel lepší o dva setiny sekundy. Ale velmi brzy, během několika měsíců dosáhl současný rekordář svůj triumf. Překonal vzdálenost za 9,72 sekundy a nastavil nový světový rekord.

Trénink síly šroubů

Nicméně, toto nebylo vrcholem úspěchů sportovce. Na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008 získal závodník tři zlaté medaile najednou. Dal tři nové záznamy. Jeden byl v relé. Na těchto soutěžích, na konci 100 metrů dlouhého sprinteru, se trochu zpomalila, protože bylo jasné, že je nemožné dohnat se s ním.Odborníci se domnívají, že pokud by byl úplně rozložen, výsledek by byl ještě lepší - ne 9,6 sekundy, ale 9,5 sekundy.

Bolt je zaslouženě považován za nejlepší

Každopádně Bolt zaujímá první řadu ratingu, který vydal Mezinárodní atletický svaz. Dvakrát atlet byl vítězem prestižní ceny "Rising Star". Dostal mu džentlmenský jamajský řád důstojnosti. V roce 2008 a 2009 byl sprinter uznán za nejlepšího sportovce a sportovce na světě.

Nejrychlejší lidé na světě

Track and field atletika není jediná disciplína, ve které jsou nastaveny rychlostní záznamy.

Nejrychlejší střelec

Jerry Mikulek - jeden z nejrychlejších střelců na planetě. Může zachytit 5 nábojů z revolveru za pouhých 0,57 sekund do hrací karty. Jerry Mikulek učí střelbu a už se pokusil o téměř všechny typy střelných zbraní, které považuje za nejlepší. Je autorem pěti světových rekordů ve střelbě z věžiček.

"Moje práce je natáčení." Jerry Mikulek

Mimochodem, Jerry Mikulek je také zkušený zbrojíř. Neustále se přizpůsobuje a upravuje své revolvery tak, aby fungovaly efektivněji.

Nejrychlejší Rubikův sběratel kosti

Shotaro Makisumi je vícebarevná kostka shromažďuje za pouhých 12,34 sekundy. V této oblasti má několik světových rekordů. Jeho rychlé řešení jsou 2 × 2 × 2 a 3 × 3 × 3 za 2,82 a 12,11 sekundy.
Sestaví Rubikovu kostku

Nejrychlejší sekretářka na světě

Japonský Myit dokáže tisknout rychlostí 100 známek za 20 sekund. Je nejrychlejší sekretářkou planety. Pro srovnání je průměrná rychlost psaní profesionálního písaře asi 380 znaků za minutu.

Technika slepého tisku umožňuje zvýšit rychlost psaní

Nejrychlejší nože

David R. Adamovič za méně než jednu vteřinu dokáže házet tři nože.

David R. Adamovič mohl hodit tři nože za 0,97 sekundy.

Má řadu světových rekordů: má nejrychlejší hod v noži, zachycuje létající nůž s bleskovou rychlostí a také vlastní nejrychlejší záběr vedle muže.
Řeč David R. Adamovič

Nejrychlejší tleskání rukou

Rozruch potlesku v rekordním čase. 14 se objeví jen za sekundu. Kent Francouz vyvinul vlastní tleskání. Dokázal kombinovat jedinečný styl a obratnost s vytrvalostí.

Kentu francouzsky drží světový tleskový rekord

Takže dokázal vytvořit světový rekord, který mu tleskal rukama. Na minutu tleskal přesně 721krát. Nikdo dosud nedosáhl takového výsledku.

Nejrychlejší zbraň s překládkou

Travis Tomasi je nejrychlejší na změnu kuliček. Je však docela těžké popsat to, co dělá. Práce držitele rekordů a mistra je prostě hodná sledování.
Travis Tomasi přebírá zbraň

Nejrychlejší piják

Nemyslete na nic, tento člověk pití vodu. Jak se stalo známým redaktorům Odkurzacze.info, může přehrát 1,5 litru tekutiny za pouhých 4,88 sekundy. Jméno této osoby není známo, ale záznam má místo. Záznam o rychlosti pití vody může rychle potlačit váš žízeň.