Dětství a rodina Sergeje Voronova

Seryozha se narodila v Moskvě. Chlapec šel na led čtyři, díky svým rodičům, kteří ho odvezli do Rafaela Harutyunyana, který učil malého Sergeje základy krasokorčí. V roce 2002 se trenér přestěhoval do USA. Chlapec ho nemohl následovat, protože byl malý.
Seryozha se přestěhovala do Petrohradu. Tam pokračoval v tréninku a zasáhl Galinu Kashinu. Po chvíli šel do Alexey Urmanova.

Sportovní kariéra krasokorčík Sergej Voronov

Alexej Urmanov Sergej trénoval několik let. Juniorsky národní mistrovství mu přineslo stříbrnou medaili. Byl to rok 2005. Díky tomuto ocenění měl Sergey právo zúčastnit se mistrovství světa mezi juniory. Šel tam, ale z toho důvodu se nezúčastnil.
V nadcházející sezóně začala nováčková bruslařka opět na druhém místě v národním šampionátu. Jeho první Grand Prix byla v sezóně 2006-07. Při soutěži v národním šampionátu tentokrát mezi "dospělými", byl pouze v šesté pozici, takže neměl právo vstoupit do mistrovství Evropy. Ale na Světovém poháru, který se konal v Tokiu, hrál dobře a stal se devatenáctým.

Na olympiádě v Soči 2014 se připravuje krasokorčík Sergej Voronov

Sezóna 2007-08 však začala s některými zdravotními problémy, které brání Voronovovi pracovat na plné rychlosti při skákacích skokech, ale přinesl mnoho vítězství. Takže se mu podařilo stát se prvním v národním šampionátu, obdržel medaili etapy Grand Prix, stal se čtvrtým v evropském šampionátu a sedmým na mistrovství světa.
Výkony bruslařů v sérii Grand Prix v sezóně 2007-08 nebyly příliš úspěšné, měsíc poté musel Sergey vystoupit na mistrovství republiky. Nebylo mnoho času, ale společně s trenérem se rozhodl změnit krátký program, protože byl nespokojen s výběrem hudby. V šampionátu byl sportovec schopen potvrdit svůj status tím, že se stal šampiónem.
Účast na mistrovství Evropy v roce 2009 přinesla Voronova deváté místo. Tento výsledek způsobil hodně kritiky, a to jak z federace krasokorčulování, tak od trenérů. Věřili, že krasokorčík nedal dostatek času a energie na trénink, že byl líný.
Mistrovství světa, Sergey opět ukázalo nízké výsledky. Dokázal zaujmout pouze třinácté místo. Nicméně, spolu s dalším bruslařem - Andrei Lutay, se podařilo zachránit dvě místa pro mužské dvouhra na Světovém poháru 2010 a dvě místa na olympijských hrách.V této sezoně se Voronovova účast ve světovém šampionátu týmu dostala na sedmou pozici v individuální soutěži, ruský tým se umístil na pátém místě.

Špatná sezóna a přestěhování do Moskvy

Sezóna 2009-2010 byla pro bruslaře úspěšná, pak neúspěšná. Stádo Grand Prix v Číně mu přineslo stříbro a scéna v Paříži byla jen šestá. Sergej dobře hrál v národním šampionátu, což zajistilo jeho účast v mistrovství Evropy.
Nicméně se zde ukázalo, že se Voronovovi neuskutečnil, zrušil krátký program, nakonec udělal jen čtrnácté místo. Tyto výsledky byly více než nízké, proto bylo rozhodnuto, že Artyom Borodulin, který byl třetím v národním turnaji, by šel na olympiádu namísto Voronova. Voronov byl zařazen do národního týmu jako náhradník.
Sergej Voronov 2014
Na mistrovství světa v Turíně byl Sergej také vyhlášen náhradníkem, ale Jevgenij Puščenko stáhl svou kandidaturu ze zdravotních důvodů a Voronov se zúčastnil turnaje v prvním týmu. Sportovec se stal čtrnáctým. Po takovém výsledku se Voronov rozhodl zastavit trénink pod Alexey Urmanovem. Vrátil se do Moskvy.

Hledat trenéra: nové úspěchy Sergeje Voronova

Sergejův nový trenér byl Nikolai Morozov. Podle slov nového trenéra Voronovy se jeho pravidelná sezóna stala prolomením, protože se musel hodně měnit, od jeho postoje k práci na porozumění krasobruslařství. Školení se konalo ve Spojených státech. Kromě toho si Voronov vzal lekce od choreografů Broadwaye. Trénink spolu se Sergejem připravili nový krátký a nový bezplatný program.
Sergej Voronov tisková konference po FS otázce o Mistrovství Evropy 2014 Budapešť
Poté, co opustil skupinu Morozova, Sergej strávil nějaký čas v "volném letu". Po konzultaci s Tatianou Tarasovou začal trénovat s Eteri Tutberidze. Tarasova mu také pomohla s hudbou a programy. Krasokorčírka se domnívá, že Eteri Georgievna je zcela oddaná její práci, která nakažuje každému její náladu. Jak řekl Sergej, její jižní temperament a emocionalita mu pomohou pouze v tréninku. Voronov se domnívá, že bude schopen změnit celkový obraz a objevit se v nové funkci.

Sergej Voronov dnes

Voronovovy plány zahrnují účast na řadě mezinárodních soutěží, kde chce ukázat stabilní bruslení. Samozřejmě, že se plánuje účast na olympijských hrách, ale místo bylo jen jedno, a dostal se k Jevgenijovi Plushenkovi. Sergej půjde do Soči jako rezervu.

V Soči Sergej Voronov nebude soutěžit s Evgeni Plushenko

Podle bývalého trenéra Sergeje Alekseyho Urmanova, kdyby mu někdy uvěřil a plně se odhalil ve sportu, šel by na olympiádu, nikoliv na Plushenko.
V lednu 2014 získal Voronov druhé místo na mistrovství světa v Budapešti. Šel kolem Javiera Fernandese. Třetí místo se zúčastnilo dalšího ruského kraslíka - Konstantina Menshova.