Mansur Isaev, životopis, zprávy, foto!

Biografie Mansur Isayev

Dětství

Otec sportovce Mustafa se narodil Avar a Asiyatova matka je Kumyčka. Již v osmi letech Mansur začal cvičit judo. V té době ho Jabrail Magomedov trénoval. Již v roce 2006 začal Dagestan hrát v Čeljabinsku. Pak pod vedením trenéra Alexandra Millera.
Sportovec nezapomíná na povolání. V roce 2009 absolvoval studium. Mansur Isaev absolvoval Dagestan State University a stal se ekonomem.

Sportovní kariéra

Mansur Isaev se účastnil tří mistrovství světa. Začal v roce 2009, pokračoval v roce 2010, stejně jako v roce 2011.
Na svém prvním mistrovství světa v Rotterdamu získal bronzovou medaili. Ale na Mistrovství Evropy v roce 2012 byl Mansour pouze sedmý.
Celkově od roku 2010 do roku 2012 Mansur Isaev poměrně úspěšně promluvil na třech hlavních mezinárodních soutěží najednou. Zpočátku se v Japonsku uskutečnil turnaj "Grand Slam", poté "Grand Prix" v Holandsku a poté "Masters" v Kazachstánu. A v každé soutěži se závodník vyšplhal na pódium.
"Všichni se mě ptají, jak se cítím, ano, jsem klidná, víte proč?" Protože jsem vždycky věřil, že jsem dnes nejlepší džudo na světě.

Skutečný vítěz

Náš trenér Ezio Gamba, mimochodem, je skvělý sportovec, o kterém můžu říct hodně dobrých věcí, vždycky říkám pozitivní slova. Vysvětlil mi to i po mém prvním boji: "Mansur, jste na špičce a jste silní. Pokračujte a nemyslete na nic," řekl Mansur v létě 2012.
V roce 2012 se na Olympijských hrách v Londýně stal Mansur Isaev šampiónem v kategorii váhy až do 73 kilogramů. Ve finále, judo bojoval Ricky Nakai z Japonska a porazil jej.
A na cestě do poslední bitvy převzal Mansur španělský Uieshi Uematsu, Azerbajdžan Rustam Orujov, mongolský sportovec Nyam-Ochir Saindzhargal a korejský Wang He Chhun.
Stojí za zmínku semifinále s korejským Wang He Chungem. Jedná se o dvojnásobný mistr světa. Sportovci měli sedmý souboj tváří v tvář. V předchozích šesti letech Mansour ztratil. A v olympijském střetu mezi džudisty začala skutečná válka. Odpůrci se okamžitě zaplavili prsty, rukama a širokým uchopením. Poté, co korejský sportovec zcela odmítl ruce, Isaev rychle a jednoduše reagoval na takový trik - hodil protihráče na tatami, a tak se sám dostal do finále.
Mansur Isaev na videu
Ve finále se Mansur Isaev setkal s japonským soupeřem Rickym Nakaiem. Boj začal s opatrným bojem, bez práva dělat chyby. A po pouhých 45 sekundách dostali oba soupeři současně připomínky. Důvodem je spíše pasivní boj. Ale doslova další sekundu, Mansur Isaev poprvé poprvé zahrál nebezpečný útok, ačkoli byla neúspěšná. Ale koncem čtvrté minuty bitvy měl ruský sportovec jasný příjem, který ocenil "yuko". Ale v posledních minutách soutěže Japonci začali neustále útočit, ale Isaev byl schopen zastavit nápor a v důsledku toho vyhrál.
Stojí za zmínku, že ruský sportovec, když zvítězil vítězstvím, docela uklidnil své pocity. Mansur jen řekl, že "momentálně nemá žádné zvláštní emoce." Poznamenal však, že ve všech hrách věřil ve vlastní sílu, dobře a emoce, řekl, pravděpodobně bude později.
Mansur Isaev tančil po výhře lezginka
Stojí za zmínku, že se jednalo o druhé vítězství ruských džudistů na olympijských hrách v Londýně. Ale před tímto triumfem nemohli naši džudisté ​​vylézt na pódium na olympijských hrách až 32 let.
Závodník džudo, který mimoto získal olympijské zlato do kategorie až 73 kilogramů, nebyl jeho výsledkem vůbec překvapen. Namísto mnoha slov vyjádřil svou vděčnost trenérovi týmu Ezio Gamba.
"Teď je pro mě velmi těžké uvědomit si, co se stalo," řekl Mansur Isaev o něco později. "Jsem vzrušený z emocí, ale o trochu později si uvědomím úspěch. Já jsem šel na olympiádu jen za zlatou medaili, náš trenér mě podporoval ze všech co jsem mohl, neustále mi říkal: "Mansur, ty jsi nejlepší." Také děkuji také trenérskému personálu a zvláště Ezio Gambě, který každý den v tomto olympijském cyklu nezanechal ani jediný krok. v Rusku byli hrdí na medaile, které jsme vyhrál zda, a aby věděli, že pracujeme v zájmu vítězství, v zájmu svých snů. "
Mansur Isaev poznamenal, že byl zvlášť potěšen vítězstvím v poslední bitvě o japonského sportovce. Sportovec vždycky snil o tom, že jeho soupeř v domácím utkání Světového poháru udeří japonské vítězství. Proto tentokrát můžeme předpokládat, že sen se téměř splnil.

Oponent zvítězí

A po vítězství Isaev poznamenal, že s příchodem Gamby do ruského národního týmu se celý trénink sportovců dramaticky změnil. "Absolvovali jsme absolutně všechny soutěže, začali jsme pracovat na fyzice mnohem víc, byli jsme přátelé s celým týmem, začali jsme spolu trávit spoustu času, a proto děkujeme za práci s námi, zejména za psychologickou práci," říká džudoista.
Mimochodem, na tatami Mansur Isaev vyšel se zraněním. Ale sportovec sám přiznává, že se na Hře neznají. "Je to zvláštní, opak je pravda, dávala si trochu odpočinku a zotavovala se," říká džudisté, "a základna, která byla v nás položena v ruském národním týmu, nezmizela, a tak se objevil takový nárůst výsledků. že nejsem na vrcholu své uniformy, ale spíše k ní. Ve skutečnosti je skvělé, že je čas, aby se dostali do tvaru a připravili se na soutěže. "

Ocenění

V srpnu 2012, po jeho triumfálním pochodu na olympijských hrách v Londýně, Mansur Isaev obdržel dvě ceny najednou. 13. srpna získal Řád přátelství. Získal ocenění "Za velký přínos pro rozvoj tělesné kultury a sportu, jakož i pro vysoké sportovní úspěchy na hrách třicáté výročí olympiády roku 2012 v britském Londýně".Přesně o týden později získal džudisté ​​čestný titul "Ctihodný Mistr sportu Ruska".