Magdalena Neuner, životopis, zprávy, fotky!

Životopis Magdalena Neunera

Magdalena Neuner - německý biathleter, olympijský vítěz. Má sedm malých světových pohárů. Nejoblíbenější sportovec v Německu.

Dětství

Magdalena Neuner se narodila v rodině bankovního zaměstnance Paul Neuner a Margita. V rodině Neuner jsou čtyři děti: starší bratr Paul, stejně jako Christof a Anna jsou mladší bratr a sestra Magdalena. Anna se také věnuje biatlonu - účastní se mládežnických soutěží.
Neuner strávila celé své dětství v malé bavorské vesnici Wallgau, kde ještě žije. Od svých čtyř let začala lyžovat, byla členem lyžařského klubu SC Wallgau. Ve věku devíti let jí její rodiče přivedli do biatlonové sekce, které se okamžitě líbila. Neuner se ukázala být talentovaným biathletem, ale Magdalena se rozhodla jednat ve sportovních soutěžích až ve věku šestnácti let po absolvování školy.

Sportovní kariéra

Dobré výsledky v biatlonových soutěžích se objevily ihned - i když. Během prvních čtyř let představení získal Neuner sedm ocenění na mistrovství světa v týmu mládeže.

Vícenásobná Magdalena Neunerová

Magdalena získala první medaili v juniorském šampionátu v roce 2004, když získala relé a šprint a dokázala skončit ve druhém závodě. Následující rok získala další tři medaile v podobných soutěžích.
V roce 2006 získal Junior Neuner opět tři ceny: dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.
2008 byl její poslední juniorský šampionát, kde se biathletec stal vítězem v závodě a šprintem. Díky tomuto úspěchu získala Magdalena právo soutěžit o evropský pohár. V sezóně 2005/06 vyhrává tři závody a zaujímá páté místo v celkovém pořadí. Její významné výsledky umožňují hlavnímu trenérovi Uweovi Mussegangu, aby do národního týmu zapsal Neuner do zápasu o světový pohár.
Magdalena debutovala na Světovém poháru 13. ledna 2006, kdy byla v rezervě dočasně nahrazena Ushi Disl ze závodu. V prvním závodě a sprintu v Ruhpolding získala pouze 41. místo bez bodů, ale již na závodech v Kontiolahti 16. března 2006 skončila čtvrtá. První vítězství ve Světovém poháru zvítězilo v následujícím roce. Dne 5. ledna se ve sprintu 7,5 km stala Magdalena nejlepší.Po vynikajícím výsledku na Mistrovství světa v Anterselvě získala třetí zlatou medaili a stala se trojitým šampionem, nejmladším v historii biatlonu. Na konci roku 2007 ji novináři uznali za nejlepší sportovce roku v Německu. Podle výsledků poháru, který sestával z devíti etap, získal Neuner 720 bodů a obsadil 4. místo.

V reklamě na spodní prádlo

V následující sezóně získal biathlete tři další ocenění ve Světovém poháru - Světový pohár a dva Malé křišťálové koule. Výsledky dalšího remízu, který nyní sestával z 10 etap: 818 bodů, první místo a titul vítěze Světového poháru. První individuální vítězství je vítězství v závodě od všeobecného startu v Oberhofu, kde skončila Magdalena s vlajkou Německa. Série vítězství v šampionátu v Ostersund pokračovala. Navzdory skutečnosti, že začátek fóra byl pro Neuner odrazující: v čele vedl biathletek tři chyby, čímž zaostal za řadou vítězů medailí. Ale později rehabilitoval, zvítězil v závodě a významně přispěl k vítězství německého týmu. Tímto dokončením šampionátu šampionátu šampionátu.Po úspěšném vystoupení v Chanty-Mansiysku vedla celkově pořadí a vyhrála výhru poháru před plánovaným termínem. V Holmenkollenu, který měl průměrné výsledky v závodech, stále zvítězil v boji o Malý pohár.
Rok 2008/2009 nebyl tak úspěšný, přestože Magdalena obdržela Crystal Globe (individuální závody), ale nezískala ani jediné osobní ocenění, stejně jako na Světovém poháru nedosáhla významného úspěchu. Výsledky této sezóny jsou 891 bodů a čtvrté místo.
2009/10 olympijská sezóna, nejúspěšnější ve své sportovní kariéře. Lednové etapy nepřinesly vítězství Magdaleně: druhé a třetí místo, ale na poslední fázi ve Fort Kentu má plnou sbírku ocenění. Neuner zvítězila ve dvacátém jubilejním vítězství ve Slovinsku, ačkoli udělala dvě chyby, přesto se v závodě stala nejlepší. Přestože v první fázi této sezóny Neuner unikl kvůli nemoci. Ve druhé etapě v Hochfilzenu získala Magdalena 29. a 28. místo. Třetí etapa závodu se konala ve slovinském městě Pokljuka. Výsledkem bylo 3. místo ve sprintu a 2. místo v závodě. V další etapě, která se konala v Oberhofu, Neuner chyběla kvůli zranění zad, kterou obdržela během zahřívání před prvním závodem.Na soutěžích v Ruhpolding dvakrát získal třetí místo, ale výkon na své rodné zemi byl zklamán selháním relé. V poslední šesté etapě, která se konala v Antholze-Anterselvě, Magdalena ukázala vynikající přípravu a nejprve se dostala k cíli, a to navzdory pokutovým minutám. Po započetí jediné chyby ve šprintském závodě se stále ukázal skvělý výsledek, čímž získal 16. osobní vítězství ve Světovém poháru.

Magdalena miluje plet

V únoru ve Vancouveru na debut olympiády získala Magdalena tři ceny a stala se dvojnásobným olympijským vítězem. Po skončení olympiády za méně než dva týdny na novém jevišti ve městě Kontiolahti získal Neuner 5. místo ve sprintu a 2. místo v závodě. Na předposlední scéně v Norsku vyhrává biathletek čtvrtý Malý křišťálový globus. A v poslední fázi opět vyhrál, získal 933 bodů a získal Crystal Globe druhý pro sezónu.
Na tiskové konferenci v Leogangu dne 6. prosince 2011 uvedla Neuner, že chce ukončit svou kariéru po sezóně 2011/12. V první fázi této sezóny, která se tradičně konala v Östersundu, získala Magdalena třikrát bronz.Také v Hochfilzenu jsou vynikající výsledky ve sprintu a závodění. Ve čtvrté etapě v Oberhofu, která se stala úspěšnou pro biathlete, vyhrává šprintský závod, takže Neuner je rehabilitován před jeho fanoušky kvůli selhání v relayu. Následné vysoké výsledky posilují její vedení v mistrovství světa mistrovství světa. V České republice vstoupil Neuner na pódium dvakrát - v jednotlivém sprintovém závodě a získal třetí konečný výsledek. Snaha o pronásledování bude po dlouhou dobu vzpomínkou fanoušků Magdaleny kvůli její absurdní chybě - Neuner vedl závod a zaujal střeleckou pozici naproti první jednotce a střílel na druhou. Po čtyřech úspěšných výstřelech, až poté si všimla své chyby a dokončila poslední záběr na požadovaný cíl. Podle pravidel soutěže musíte za takové chyby projít čtyřmi tresty. Neuner tak obsadil 7. místo.